Історія закладу освіти

"Літопис нашої школи"


Рожищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 була відкрита 1 вересня 1985 року по вул. Кондратюка, 15. В школі-новобудові функціонувало 23 класи-комплекти, в яких навчалося 564 учні, працювало 54 вчителя та 19 працівників обслуговуючого персоналу. Першим директором школи був призначений Гайко Віктор Павлович, його заступниками були Кучер Поліна Степанівна та Пігрух Святослав Володимирович. Навчання проходило у дві зміни: перша половина дня – уроки, в другій – навчання в групах продовженого дня, які відвідували учні 1-8 класів. Для першокласників, окрім навчальних приміщень, були обладнані кімнати – спальні.

Другим директором навчального закладу став Багнюк Дмитро Іванович. З приходом нового керівника у школі більше уваги стало приділятись розвитку художньо-естетичних смаків учнів. Були впроваджені уроки ритміки, що доповнювалися гуртками, які вела Янчинська Наталія Василівна. По-новому зазвучали пісні, сучасне оранжерування до яких робила Вальчишин Олена Олегівна. Учасники художньої самодіяльності стали лауреатами районних, обласних конкурсів. Наші учні брали участь в регіональному конкурсі «Срібні дзвіночки», де виборювали призові місця.

За рішенням районної Ради від 22.09.2005 року №19/10 відповідно до статті 43 «Закону України про місцеве самоврядування в Україні» школа у 2005 році була реорганізована в навчально-виховний комплекс №4 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія».

За вимогою часу у 2018 році заклад змінює свою назву відповідно до частини 2 статті 8 та частини 1 статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту» та на виконання рішення Рожищенської районної ради Волинської області сьомого скликання №35/10 від 25.10.2018 року «Про перейменування Рожищенського навчально-виховного комплексу №4 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів–гімназія» в Комунальний заклад загальної середньої освіти Рожищенський ліцей №4 Рожищенської районної ради.

На теперішньому етапі роботи в ліцей працюють 4 адміністратори, 3 викладачі Волинського національного університету ім. Лесі Українки, які залучені до роботи МАН, 54 вчителі, педагог-організатор дитячого колективу, соціальний педагог, психолог, бібліотекар та 20 осіб обслуговуючого персоналу. Очолює колектив Яблонський Юрій Михайлович. Більше 24 років працювала заступником директора з навчально-виховної роботи Рожнюк Галина Олексіївна, вчитель біології. На зміну їй прийшла у 2013 році Тананайко Олена Григорівна, вчитель інформатики. У 2008 році Зелінська Людмила Миколаївна, вчитель математики, була призначена заступником директора з навчально-виховної роботи, за виховну роботу в ліцеї до 2022 року відповідала Степанюк Валентина Владиславівна, вчитель зарубіжної літератури. З 2022 року на посаду заступника директора з виховної роботи призначена вчитель-логопед Ткачук Людмила Святославівна.

Педагоги школи мають такі кваліфікаційні категорії: 42 – спеціалісти вищої категорії, 7 – першої категорії, 2 – другої категорії, 7 – спеціаліст. Трьом вчителям присвоєно звання «вчитель-методист», шістнадцятьом – «Старший вчитель». Навчальний заклад налічує 26 класів-комплектів, у яких навчається 594 учні.

На базі школи працює 9 гуртків художньо-естетичного, спортивно-масового та туристичного спрямування.

З 2008 року створене наукове товариство "Еврика" Рожищенського територіального відділення Волинської обласної МАН, у складі якого у різний час функціонували секції відділення мовознавства, літературознавства, мистецтвознавства та фольклористики, біології та математики. Керівниками секцій МАН були як педагоги закладу, так і викладачі ВНУ імені Лесі Українки. Учні - слухачі секцій МАН неодноразово займали призові місця на конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, в предметних олімпіадах району, області. За час функціонування наукового товариства - з 2008 по 2020 роки учні закладу вибороли на обласному конкурсі-захисті 40 призових місць, маємо три переможці Всеукраїнського рівня. Ними стали: Дзятко Юлія, учениця закладу, у 2010 році зайняла 3 місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у секції "Біологія людини", у 2014 році - Шванц Марія отримала таку ж перемогу на Всеукраїнському рівні, будучи ученицею 11 класу, а у 2018 році третє місце здобула Бродосюк Богдана, учениця 11 класу, слухач секції "Біологія людини". Усіх переможців Всеукраїнського рівня підготувала керівник секції Швайко Світлана Євгеніївна, професор кафедри фізіології людини і тварин ВНУ ім. Лесі Українки, яка впродовж багатьох років керувала науковими дослідженнями учнів у секціях відділення "хімії та біології".

В гімназії учні починають навчатися з п’ятого класу. На базі НВК №4 діють такі гімназійні класи: 5 А, Б; 6 А; 7 А; 8 А; 9 А, Б; 10 А.

Учні старшої школи навчаються за такими профілями: іноземної філології – 1 клас, української філології – 1 клас, гуманітарного – 1 клас та спортивного – 1 клас.

/Files/images/gaiko.jpgВіктор Павлович - перший директор школи/Files/images/05.jpg

/Files/images/bagnyk.jpg

Багнюк Дмитро Іванович - другий директор школи
Кiлькiсть переглядiв: 2033