FacebookПідписатися на RSS

8 вересня 2016 року Колегією Міністерства освіти і науки України були схвалені 25 програм для 9 класу.

У наступному році будуть друкуватися підручники для учнів 9-го класу, і це слушна нагода врахувати в нових підручниках історичні події, що відбулися в країні впродовж останніх двох років.

Найбільших змін зазнали програми з історії України та географії. «Фактично програми переглянуті з україно-центричної точки зору.

Події, що вивчаються в курсі історії України, повинні узгоджуватися з Європейською історією та історією сусідніх країн», — зауважив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко. Суттєвих змін зазнала програма з географії.

Тепер у 9-ому класі вивчається соціальна та економічна географія.За ініціативою робочої групи Україна розглядається в контексті світової економіки, з точки зору нових реалій української економіки, промисловості.

Також Колегія МОН схвалила доопрацьовані 9 програм для 10 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.Зміни до цих навчальних програм в основному стосуються української мови в школах з викладанням мовами національних меншин.

При їх доопрацюванні було ущільнено або вилучено розділи, теми, що втратили актуальність і не мають практичного застосування в усному й писемному мовленні школярів або вивчалися раніше й не потребують дублювання на цьому етапі.

Усі оновлені програми разом з порівняльними таблицями розміщені на офіційному веб-сайті МОН

України, а також на нашому сайті у розділі"Основна школа (предметні)", де всі нормативні документи постіно доповнюються та оновлюються.

Водночас, Лілія Гриневич зауважила, що знаннєво-репродуктивний підхід, що панує сьогодні в школі, не відповідає потребам сучасної дитини. Саме тому Міністерством освіти і науки України розроблені новий закон «Про освіту», Концепція нової української школи, яка узгоджена з Національною академією педагогічних наук України. Після прийняття нового закону будуть переглянуті освітні стандарти та змінені навчальні програми.

Джерело: офіційний сайт МОН України.

Кiлькiсть переглядiв: 552

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.